Odkazy

Termín: 8.12.2018, místo: Slavoj Plzeň

 

Plzeňský Slavoj uspořádal již třetí ročník své Grand Prix, která byla soutěžena ještě v původních hmotnostních kategoriích, přičemž závodníci startovali v každé z nich. Soutěžilo se v olympijském dvojboji a soutěž čtyřčlenných týmů byla vyhodnocena v součtu vzepřených kilogramů. Celý závod byl ve znamení těsných soubojů, kdy o medaili dokázal rozhodovat i pouhý jeden vzepřený kilogram. Potěšitelný byl zároveň fakt, že se závod vedl ve velmi sportovním a přátelském duchu, kdy si závodníci, spolu s pěkně zaplněnou sportovní halou, navzájem zatleskali. 

 

V soutěži se velmi líbil chebský Pastorek a teplický Adam Pecka nebo mladíci ze Slavoje Plzeň Lhoták s Hajšmanem či pražský Hariš a mládnoucí Kovač z Meziboří a Mencl z Brandýsa. Veteráni Brodský, Němec a Pech dokázali, že s činkou pořád umí. Vrcholem soutěže byl další český rekord Jana Angera z Teplic, který v trhu zvládl 136 kg!

 

Ve váhových kategoriích zvítězili:

- 56 kg   Patorek - Lokomotiva Cheb 

- 62 kg   Lhoták - Slavoj Plzeň 1899

- 69 kg   Hajšman - Slavoj Plzeň 1899

- 77 kg   Stránský - bez oddílové příslušnosti

- 85 kg   Věžník - Start Plzeň

- 94 kg   Hariš - Bc Praha

- 105 kg Sláma - Start Plzeň 

+ 105 kg Anger - Teplice

 

Tento ročník byl jakousi generálkou na příští ročník, který bude zároveň oslavou 120 let trvání našeho oddílu Slavoj Plzeň 1899.

 

Michal Šváb