Odkazy

 

 

Termíny soutěží


ME 2016: 2 dny před začátkem soutěže v Bagoru odřekl Kypr svojí kandidaturu. Vzhledem k tomu kongres potvrdil kandidaturu Ázerbájdžánu. ME 2016 se bude konat 21.-28.5 2016 v Nachičevanu.

 

Výňatek z Wikipedie:
Kvůli válce o Náhorní Karabach je město (a celá Nachičevanská autonomní republika) zcela odříznuta od vlastního Ázerbájdžánu. Přímý průjezd přes Arménii autem nebo vlakem není kvůli uzavřeným hranicím možný. Nejlepší cesta, jak se dostat do Nachičevanu, je přímým letem z Baku a Gandži v Ázerbájdžánu nebo z Moskvy v Rusku, či z Istanbulu v Turecku na lince Turkish Airlines.

 

Na kongresu zazněly i dotazy týkají možných problémů v souvislosti s napětím mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Jako ujištění bezpečnosti bylo uvedeno, že se v Nachičevanu připravuje v krátké době sportovní události pro 5000 sportovců z celé Evropy.

 

ME 2017: V roce 2017 se bude MS i World Master Game konat na Novém Zélandu v Aucklend, a to v dubnu. Proto se ME uskuteční až na podzim. Konkrétní návrh místa zatím předložen nebyl

 

MS 2018: Byla přestavena kandidatura španělské Barcelony

 

ANTIDOPING:
Svazu MASTERS byla předložena pravidla, podle nichž by antidopingová komise měla přezkoušet všechny seznamy léků, které sportovec užívá. Podle těchto pravidel by WADA měla potvrdit tyto seznamy 2 měsíce před konáním soutěže. Otázka zůstává, co v případě krátkodobého onemocnění. Podle těchto pravidel by sportovec nemohl startovat. (Bude upřesněno).