Odkazy

Termín: 13.5.2006, místo: Havířov

Druhé kolo této soutěže se mělo původně konat v Sokolově. Z ekonomických důvodů však bylo přesunuto do Havířova. Svaz tím ušetřil 50 % nákladů na cestovné a ubytování závodníků a trenérů. Oproti 1. kolu se mírně zvedly průměry v TOPu z 299 na 306 Sb, z 262 na 270 Sb na závodníka.

Podle očekávání zvítězilo favorizované družstvo Baníku Havířov (trenéři Pavel Khek a Milan Klein), které se může pochlubit reprezentanty Jiřím Orságem, Patrikem Krywultem a Michalem Mičkou. Všichni tří vzpírali na jedničku. Michal Mička překonal dalších pět národních rekordů (v letošním roce 15x.), Patrik Krywult se definitivně zbavil následků nemoci a úspěšně se dere vzhůru, Jiří Orság byl v soutěži z důvodu blížícího se startu na MS juniorů do 20 let výkonnostně „zadržen“. Jeho výkonnostní vrchol musí přijít právě na tomto mistrovství a není pravděpodobné, že by dokázal svůj výkon stále stupňovat. Vážil 109 kg a to je dost. Otázkou zůstává, jak si s úpravou hmotnosti při startu na MS poradí. Ve vítězném družstvu se líbil i Gančarčík, který se zlepšil o 15 Sb.

Na 2. místě se umístil Baník Sokolov, kde se líbil Eduard Fojtík a za který startoval další z nominovaných závodníků na MS juniorů do 20 let Lukáš Cibulka. I on měl možnost jít pouze do uvažovaných základních pokusů. Lukáš startoval z plného tréninku a to snad byl důvod nezvládnutí 3. pokusu v trhu na 130 kg, který by měl být základním pokusem na MS. Do startu chybí tři týdny a bude mít čas svoji sportovní formu doladit. Trenéři Klimek a Cibulka.

Bronzovou příčku tentokrát obsadilo ambiciózní družstvo Sokola Zlín (trenéři Jaroslav Janeba, Čestmír Sekanina, Milan Kováč), které porazilo Lokomotivu Cheb o pouhých 0,0382 Sb. Zlín výrazně posílil angažováním juniorského reprezentanta Slovenska Michala Pokusy, který se stal nejlepším závodníkem družstva. Zlepšil se Leopold Šenkeřík a Adam Roza, nedařilo se Tomášovi Hofbauerovi a Michalu Liškovi.

V družstvu Lokomotivy Cheb (trenér Miroslav Vrbka) se líbili Jan Tkáč a Josef Králík, kteří se opět dostali přes 300 SB. V poslední 3. skupině si měl trenér pohlídat 3. pokusy právě těchto závodníků, kterým zvýšil o 5 kg, závodníci činku nezvládli a nejtěsnější prohra byla na světě.

Bohumín (trenéři Petr Teplíček, Radim Kozel) prožívá smolný rok. Dlouhodobé zranění opory družstva Petra Teplíčka ml., onemocnění Davida Petrova, zranění Jiřího Gasiora a ukončení aktivní činnosti několika dalších talentovaných závodníků odsouvá družstvo z medailových pozic. Krizi pomáhají překonat posily ze Sokola Ostravy.

Na 6. místě opět skončili závodníci Tatry Kopřivnice (trenér Ludvík Kašpárek). Slušných výkonů dosáhli Ondřej Driják, Michal Macháč, Radek Enčev a jen výrazné posílení družstva může změnit fakt hrozícího sestupu do 2. ligy juniorů.