Odkazy

Přes problém s nominací našich závodníků (mnozí se pro nemoc a zranění omluvili), byla úroveň výsledků našich závodníků na slušné úrovni. Nejlepším se stal Jiří Orság, který překonal v nejtěžší kategorii hned dva rekordy vysoké úrovně. Orság s Cibulkou obsadili 1. a 2. místo v hodnocení podle Sinclaira. Zdatně mu sekundovali Michal Mička s Patrikem Krywultem, který v osobním souboji Michala tentokrát porazil a překonal mu zde vytvořené tři rekordy ještě kvalitnějšími výkony. Souboj o rekordy se líbil a další osobní setkání těchto ambiciózních závodníků bude vzpírání ku prospěchu.

V kategorii děvčat suverénně zvítězily děvčata z Polska, na kterých byla vidět skvělá práce polských trenérů. Naše děvčata se snažila, ale mají před sebou ještě dalekou cestu. Na posledním místě skončilo družstvo Slovenska, které na tom bylo dokonce ještě hůř.

Juniorskou soutěž jsme vyhráli a nepamatuji si, že bychom tento úspěch někdy v minulosti slavili. I naše druhá garnitura se nenechala zahanbit a předvedla výkony za hranicí osobních rekordů. Startovali závodníci ze sedmi našich oddílů. Některé nominace se díky pozdním omluvám dělali ještě den před startem. Proto se mohlo stát, že na některá místa reprezentace se nedostali jiní a možná kvalitnější závodníci. Trenéři museli mírně improvizovat. Soutěže se nezúčastnili družstva Maďarska. Určitě by soutěž jejich přítomností získala na kvalitě. Trenéři Miroslav Vrbka a Pavel Ivanič. Masér Jan Balada.