Odkazy

Termín: 15.10.2005, místo: Ostrava

Ve 12 vzpěračských oddílech trénuje 26 děvčat, které se zúčastnily letošního mistrovství v Ostravě. Rovných 50 bodů získaly závodnice Ostravy, na 2. místě se umístily děvčata z Bohumína se 41 body, o 3. místo se dělí Cheb a Holešov s 26 body. Bodovaly všechny zúčastněné oddíly a téměř každá z děvčat získala medaili. Dokonce šest titulů získal Sokol Ostrava, čtyři tituly Bohumín a Cheb s Holešovem po dvou titulech. Kladem mistrovství je návrat našich bývalých reprezentantek do aktivního sportu. Petra Klimparová, Radka Ševčíková ve svých kategoriích zvítězily a Jana Volfová – Pavelková brala medaili. Bohužel i toto mistrovství potvrdilo, že s výjimkou Lenky Orságové dnes nemáme závodnici, která by nás mohla reprezentovat na úrovni ME-MS. Překvapil poměrně malý počet neplatných pokusů. Pravděpodobně se zde projevuje možnost zvyšování hmotnosti činky o 1 kg a podzimní termín konání mistrovství bude zřejmě většině zúčastněných více vyhovovat.

Ve startovním poli se objevují v ženském vzpírání netradiční oddíly Sokol Žďárná, Lokomotiva Cheb, Baník Sokolov a Slavoj Vyšehrad.

Veselá překvapivě porazila na Sb. Lozovou (Ostrava) a je po Stanislavovi Soldánovi další rekordmankou pocházející ze Žďárné. Eva Starcková patří mezi největší překvapení mistrovství. Dokázala překonat juniorský rekord ve dvojboji a na dosah se přiblížila k hranici 150 Sb. Pod vedením svého strýce Antonína Pechra s pravidelným tréninkem začala začátkem roku a s největší pravděpodobností bude nominována na juniorský mezinárodní turnaj Visegrádské čtyřky, který se koná dne 29.10.2005 v Havířově. Dalším velkým příjemným překvapením je celkové 2. místo Jany Dubnový z Vyšehradu. Jana se zlepšila od loňského mistrovství o 20 kg ve dvojboji a 36 Sb. Suverénně nejlepší závodnicí je Lenka Orságová, která v honbě za rekordy odsunula svoji matku Marii na 2. místo v HK do 69 kg. Rekordy mají však svoji úroveň a před startem na MS žen, které se koná ve dnech 9.-17.11. v Kataru, jsou příslibem slušného umístění. Na 3. místo v celkovém hodnocení se dostala Petra Klimparová, která se začíná rvát o reprezentační trikot pro příští rok. Dále se líbily Šromová a Müllerová z Bohumína, Majka Orságová z Hrozenkova a několik nových tváří z Chebu, Holešova a Hrozenkova.