Odkazy

 

Číst dál...

Matěj Moskál František Polák jsou prvními zástupci naší reprezentace, kteří vystoupili na mistrovství Evropy juniorů do 20 let, které se koná v Bukurešti. Oba startovali v HK do 55 kg. 

Číst dál...

Dne 16. 10. 2019 byly zveřejněny upravené startovní listiny ME W20+M20 a W23+M23, konající se v Bukurešti. V každé z věkových kategorií bylo vyřazeno 33 vzpěračů a vzpěraček z důvodu nesplnění základního požadavku registru pro testování IWF. Každý z přihlášených sportovců musí poskytnou přesné a úplné informace o místě pobytu minimálně dva měsíce před akcí EWF. A to se v 66 případech nestalo. V procentuálním vyjádření se jedná o 11% v kategorii do 20 let a dokonce 18% v kategorii do 23 let. Bohužel mezi vyřazenými vzpěrači ze startu nalézáme i jméno našeho reprezentanta Petra Marečka.

Číst dál...

VR ČSV na svém zasedání 10. 10. 2019 schválila založení Facebooku Českého svazu vzpírání, který bude řídit Matěj Šulc (BOH).Oficiálně začal fungovat 16. 10. 2019.

Číst dál...

Informace pro oddíly TJ a SK registrované v ČSV

Číst dál...

 

Číst dál...

V sobotu 12. 10. se bude v Olomouci konat 3. kolo I. ligy žen. Připomínám, že šampionát družstev žen se premiérově konal v roce 1991, kdy zvítězil Baník Ostrava (Sokol Moravská Ostrava). Dnešní liga žen soutěží již ve 29. ročníku. Pořadatelem je mladý klub SPČ Olomouc, který v domácím prostředí bude s Novým Hrozenkovem bojovat o bronzovou medaili. V boji o mistra se utkají TAK Hellas Brno a Bohemians Praha. Oba celky mají shodných 23 „velkých“ bodů, tabulku po dvou kolech vede o 7,3 Sb. Hellas Brno, který titul z minulého roku obhajuje a je také favoritem tohoto duelu. V minulém kole překonal hranici 700 Sb. a porazil „Bohemku“ o 27 Sb. Soutěž je velmi vyrovnaná a přinese svým divákům napínavé boje a určitě i řadu národních rekordů. Pohled do minulosti nám napovídá, že nejúspěšnější klub je Sokol Moravská Ostrava se 14 tituly, Sokol Nový Hrozenkov zvítězil 7x, po dvou titulech má Bohemians Praha a Start Plzeň, jedenkrát zvítězila družstva TAK Hellasu Brno, PSKO Praha a SKV Bonatransu Bohumín. Do kvalifikace o I. ligu pravděpodobně spadne „céčko“ Hellasu, kde se utká s vítězi dvou skupin II. ligy, která své 3. kolo budou mít v příštím víkendu v Sokolově a Novém Hrozenkově. Favorité postupu do kvalifikace jsou BC Praha (skupina „A“) a FitGym Havířov (skupina „B“).

Číst dál...

 

Číst dál...

V sobotu 5. 10. 2019 se koná v Bohumíně 3. kolo I. ligy mužů. Družstva jsou rozdělena do dvou výkonnostních skupin. Havířov, Bohumín a Horní Suchá budou bojovat o titul, Brno, Sokolov a Ostrava o udržení v soutěži. 

Číst dál...

 

Číst dál...