Odkazy

Před zahájením světového šampionátu se sešli k jednání jednotlivé komise IWF. Zítra bude od ranních 10.00 hodin jednání komisí pokračovat. V pondělí v 18.00 hodin dojde k ověření konečných přihlášek a následně budou zpřesněny a vydány startovní listiny.

 

Výbor pro výzkum stanoví další podmínky v otázce  akreditací trenérských kurzů IWF. Účastníci se poslechli vědeckou zprávu předloženou odborníky z Japonska ohledně analýz mistrovství světa juniorů do 20 let 2019 (Fidži). V této souvislosti byly přezkoumány podmínky ke zveřejnění vědeckých článků na webových stránkách IWF.

 

Lékařská komise se zabývala současnou a budoucí situací v otázce transgenderu, sledování úrazů a lékařské aspekty antidopingové politiky. Členové lékařské komise dále představili několik výzkumných projektů – poměr hip-pasu, raná specializace, screening kyčle pomocí ultrazvuku, fyzikální vyšetření a jeho výsledky v různých věkových kategoriích.

 

Technická komise IWF prodiskutovala dosavadní zkušenosti s novou technologií Video Playback Technology (VPT),která byla premiérově uvedena na mistrovství světa juniorů do 17 let v Las Vegas (2019). Komise souhlasí se změnou umístění kamer. Schválil některé drobné změny v pravidlech. Aktualizovaná verze pravidel bude v brzké době zveřejněna na webových stránkách IWF.

 

Pramen: https://www.iwf.net/

 

Karel Prohl