Odkazy

Rankingy podle dvojboje přinášejí, s ohledem na zvýšený počet závodících - inovaci. U mužů poprvé najdete dokonce prvních 60 v každé váhové kategorii, pokud jich tolik v dané HK soutěžilo. Nu, někde jich bylo ještě daleko více! Kupř. v HK 85 – 139 a v HK 94 dokonce 153!! To jsou pro české vzpírání ještě nedávno nepředstavitelné, vysoké počty!  Vězte též, že kupř. v HK 63 loni zápolilo 53 žen! To byste asi netipovali, viďte?

TOP 60 u mužů je jediným omezením, jinak najdete ve dvojbojových tabulkách všechny nejlepší výkony. A měl by se v nich taky každý najít, když ne v celkových tabulkách mužů, tak v příslušné věkové kategorii.

V tomto přehledu nenajdete dvojbojové tabulky Masters. Ty naleznete až ve speciální kolekci věnované právě pouze Masters. V příští sumaci ale uveřejníme oblíbené pořadí oddílů podle Sinclaira a na závěr zmíněný speciál zasvěcený aktivitám Masters.

Tabulky jsou, jak už jste zvyklí, buď v jednotlivých souborech, nebo v kompletu. Ten je řazen takto: ženy, ženy 21-23 let, st. juniorky 18-20 let, ml. juniorky 16-17 let, žačky do 15 roků. Následují muži TOP 60, muži 21-23 let, st. junioři 18-20 let, ml. junioři 16-17 let, st. žáci 14-15 let a žáci do 13 let. Připojuji i nový, doplněný seznam oddílových zkratek.

Opět najdete v tabulkách lidi bez oddílové příslušnosti. To se týká případů, jestliže soutěžili v zahraničních ligách anebo v akademických zápoleních, tj. nestartovali za vlastní oddíly, ale v zahraničních, event. vysokoškolských týmech.

Znovu velice děkuji všem těm, kteří včas poslali perfektně zpracované výsledkové protokoly. Bez jejich tuze cenné spolupráce by neměla databáze potřebnou výmluvnost a hodnotu.

Vím, že nejsem neomylný, proto tedy opět prosím o opravy či zpřesnění, pokud najdete v tabulkách chyby či nedopatření.

 

 

PhDr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV