Odkazy

 

Po ukončení rozvleklých dopingových kauz bude pravděpodobně mít Ázerbájdžán v letech 2008 - 2018 až 36 pozitivních vzpěračů. Kazachstán má za toto období 31 dopingových případů. Tato čísla budou hrát velkou roli v bojích o olympijské místenky. Každá země s třemi a více pozitivními vzpěrači v kalendářním roce může od IWF obdržet zákaz startu až na čtyři roky. Tato sankce hrozí Ázerbájdžánu, Elmar Alijev (AZE) je letošním čtvrtým dopingovým hříšníkem z této země.

 

Španělský vzpěrač Marcos Ruiz I Velasco,juniorský mistr Evropy v HK do 105 kg za 381 (175, 206) z roku 2016, byl 10 dnů před MS v Anaheimu (2017) pozitivně testován na testosteron. Z důvodu administrativní chyby předčasného zničení vzorku „B“, Marcos nebude trestán a může startovat na blížícím mistrovství světa.

 

Marcos Ruiz I Velasco

Marcos Ruiz I Velasco

 

Lasha Talakhadze, olympijský, světový a evropský šampión těžké váhy, se připravuje na mistrovství světa a je ve skvělé formě. Na národním šampionátu Gruzie zvítězil výkonem 478 (214, 264). Ve dvojboji a v nadhozu se jedná o překonání světových rekordů o 1 kg (HK nad 105 kg). Rekordy však za světové nemohou být uznány. Soutěž není v kalendáři IWF. Jeho největší soupeř Saeid Alihosseini (Irán) údajně nebude na MS v Turkmenistánu pro zranění kolena startovat. Vítěz letošních Asijských her Behdad Salimikordasiabi (IRI) 461 (208, 253) ukončil svoji reprezentační kariéru. Budeme zvědavi, kdo další z plejády vynikajících těžkých vah Iránu zasáhne do bojů o mistra světa.  

 

Lasha Talakhadze

Lasha Talakhadze

Behdad Salimikordasiabi

Behdad Salimikordasiabi

 

Pramen: Brian Oliver (insidethegames)

 

Karel Prohl