Odkazy

 

Dvojnásobný olympijský medailista Louis George Martin (3. OH 1960 + 2. OH 1964), čtyřnásobný mistr Evropy a světa v letech 1959, 1962, 1963, 1965, trojnásobný vítěz Commonwealthu (1962, 1966, 1970) a světový rekordman, se stal jedním z deseti významných osobností, kterým se dostalo cti mít v Derby (GBR) na chodníku svoji hvězdu. Louis se narodil 11. 11. 1936 (†17. 1. 2015) v Kingstonu na Jamajce, do Británie se přistěhoval v roce 1958. O sedm let později, byl královnou Alžbětou II. vyznamenán řádem Britského impéria. Člen olympijské štafety na trase do Londýna (2012). Prezident vzpírání Velké Británie (BAWLA). Po skončení závodní činnosti se 30 let věnoval vzpěračské mládeži v Derby.

 

Syn Dr. Richard Martin

Syn Dr. Richard Martin

Louis George Martin

 

Louis George Martin

 

V rámci Univerzálnosti byla Tripartitní komisí pro olympijské hry juniorů 2018 (Buenos Aires) přiděleno vždy jedno místo pro národní federace uvedené v tabulce. Ze států Evropy se do programu této komise dostalo pouze Kosovo (M) a Malta (W). Naše juniorská reprezentace se zúčastní kvalifikace pro YOG, která bude součástí mistrovství Evropy ve dnech 22. – 29. 7. 2018 v Miláně. Ukončeny jsou kontinentální kvalifikace v Asii, Africe a čeká se na Ameriku, Oceánii a Evropu. Pravděpodobně dojde k drobným úpravám. Turkmenistán a Saudská Arábie se v kategorii juniorů na mistrovství Asie kvalifikovali a jejich místo od Tripartity snad dostane jiná národní federace. Tripartitní komisi tvoří zástupci národních olympijských výborů, mezinárodních federací a Mezinárodního olympijského výboru.

 

Junioři

Juniorky

Cameroun (CMR)

Bahrain (BRN)

Equatorial Guinea (GEQ)

Fiji (FIJ)

Kiribati (KIR)

Madagaskar (MAD)

Kosovo (KOS)

Malta (MLT)

Saudi Arabia (KSA)

Mauritius (MRI)

Marshall Islands (MHL)

Nicaragua (NCA)

Nepal (NEP)

Nauru (NRU)

Pakistan (PAK)

Samoa (SAM)

Turkmenistan (TKM)

Solomon Island (SOL)

Uganda (UGA)

 

Olympijské hry mládeže (YOG) 2018

 

Ing. Karla Šlechtová si v dobré formě zkusila jak chutná vzpírání. Její úsměv napovídá, že to není poslední činka, kterou v životě ještě zvedne.

Karla Šlechtová

 

Karel Prohl