Odkazy

Nejlepším individuálním sportovcem roku 2017 z řad českých sokolů je stříbrný medailista z mistrovství Evropy, vzpěrač Jiří Orság ze Sokola Karolinka. Vyplývá to z výsledků ankety Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské v roce 2017, jež byly ve čtvrtek 26. dubna slavnostně vyhlášeny v malostranském Tyršově domě.

Jako ocenění mimořádného osobního přínosu a nasazení pak byli titulem odměnění všichni nominovaní trenéři včetně Pavla Ivaniče, trenéra Jiřího Orsága.

„Je to pro mě velká čest, ale samozřejmě i radost. Vždyť se Sokolem jsou spojeny moje sportovní začátky i spousta krásných setkání a pocit sounáležitosti s ostatními, ať už jde o sportovce nebo jejich trenéry,“ říká Jiří Orság.

Ocenění předávali vyznamenaným starostka ČOS Hana Moučková, předseda ČOV Jiří Kejval, starosta Prahy 1 a místostarosta ČOS Oldřich Lomecký a předseda odboru sportu ČOS Petr Syrový. Anketu vyhlašuje Odbor sportu (OS) České obce sokolské od roku 1993.

„Již po několikáté vyhlašování této ankety prokázalo, že Sokol má ohromný potenciál pro výchovu špičkových sportovců a že jeho tradice nebyla zapomenuta. Přesto je ale něco, co letošní vítěze spojuje s těmi sokoly, kteří mají cvičení s námi jen jako koníčka a kteří jsou přitom pro naši organizaci stejně důležití – je to radost ze sportu a zdravého pohybu,“ zdůrazňuje starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Akce se i letos konala pod záštitou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. „Sokol plní svou úlohu napříč společností už 156 let a Český olympijský výbor je na stejné cestě plných 119 let jeho souputníkem. Byť obě organizace neměly na rozvoj sportu pokaždé stejné názory, vždy spolu úspěšně spolupracovaly na úrovni vrcholového sportu, sportu pro všechny i v oblasti kultury. Těším se, že tato spolupráce bude pokračovat i v dalších letech. A Jiřímu Orságovi samozřejmě k tomuto ocenění gratuluji,“ říká Jiří Kejval.

 

Převzato ve zkrácené verzi z http://www.sokol.eu/obsah/18573/koncem-dubna-budou-vyhlaseni-nejuspesnejsi-sportovci-a-treneri-ceske-obce-sokolske