Odkazy

 

IWF a IBSF (Světová bobová a skeletonová federace) apelují na Světovou antidopingovou agenturu (WADA), aby změnila pravidla, které by umožnily tvrdší postoje vůči dopingovým hříšníkům. Obě mezinárodní federace tvrdí, že byly díky současným pravidlům stanovených ve Světovém antidopingovém kodexu, omezeny v opatřeních, které chtěly přijmout v rámci likvidace dopingu a ochrany čistých sportovců.

 

Ve vzpírání se jedná mimo jiné o případ dvojnásobného olympijského vítěze z let 2008 a 2012. Ilya ILYIN (KAZ) byl na základě platné legislativy potrestán dvouletým zákazem startu. Jeho dvojí porušení antidopingového kodexu je považováno pouze za první porušení, za které není možné trestat jinak. Důvod? Závodník nebyl seznámen s prvním pozitivním testem (2008). Trest mu končí 10.6.2018 a do mezinárodního vzpírání se může vrátit po ukončené trestu platící pro národní federaci vzpírání Kazachstánu (19.10.2018). Termín napovídá, že má možnost zúčastnit se mistrovství světa, které se koná v listopadu 2018 (přesný termín není zatím určen). Bude zajímavé porovnat jeho výkony na světovém šampionátu s výkony, které prokazatelně předvedl pod vlivem dopingu. Pokud se vyrovnají výkonům z OH 2008 a 2012 a nebude mít pozitivní test, bude to znamenat, že doping na výkon nemá žádný vliv a pak bylo divadlo odehrávající se v reanalýzách (2016) zbytečné. Existuje za takového předpokladu i jiný výklad?

 

IWF má zájem ukládat sankce, které odpovídají škodám způsobeným našemu sportu a oslovuje WADU a Mezinárodní olympijský výbor, aby diskutovali o možnostech změn příslušných pravidel týkající se řešení reanalýz (zpětných analýz ze zmrazených vzorků).

 

Ilya Illyin

Ilya ILYIN (KAZ)

 

Evgenia SERGEYCHUK (1993) startující v naší lize žen v dresu Bohemians Praha se v minulém roce podílela na zisku titulu mistra České republiky. Studuje v Edinburghu a z facebooku se dozvídáme, že svoji univerzitu reprezentuje i ve Skotsku. V žebříčku nejlepších výkonů „RANKINGS SCOTTISH FEMALE 2017“ je v konkurenci 70 žen vedena na 1. místě za výkon 170 kg (HK 61,68 kg), za který si vysloužila 225,72 Sb. Gratulujeme! V naší I. lize žen jsme ji viděli ve 3. kole v Ostravě, kde předvedla (62,6 kg/223,7 Sb.) výborný výkon 170 (76, 94).

 

Evgenia SERGEYCHUK

Evgenia SERGEYCHUK

 

Dne 27.1.2018 se v Bohumíně pro oblast Moravskoslezského kraje konal kurz rozhodčích základní třídy. Vedoucím kurzu a přednášejícím byl předseda komise rozhodčích ČSV Ing. Jaromír Jílek. Kurzu se zúčastnilo pouze šest (!) frekventantů (5x Bohumín + 1x Ostrava). Škoda nevyužité příležitosti.

 

Účastníci kurzu

Účastníci kurzu

Ing. Jaromír Jílek

Ing. Jaromír Jílek